• Štítky blogu

Potřebujete poradit?

Bc. Lenka Kotrlová, DiS
+420 731 292 460 (Po-Pá, 8-16 hod.)
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Ženy
  4. Pravda o bodu G – znáte největší ženské tajemství?
15.12.2022
Ženy

Pravda o bodu G – znáte největší ženské tajemství?

Víte, že na sexuologickém kongresu konaném v roce 2009 v italské Florencii se většina odborníků shodla, že pověstný bod G neexistuje? A přesto by většina žen přísahala, že ho mají. A i muži tomu věří a snaží se jeho stimulací dovést ženy až do sedmého nebe. Tak jak je to tedy doopravdy?

 

Zdroj fotky: freepik

 

Leckdo si myslí, že bod G je totéž co klitoris. Ale není to tak úplně pravda, i když obě místa jsou si velmi blízká a obě jsou pro vzrušení žen a jejich schopnost dosažení orgasmu velmi důležitá. Takzvaný bod G leží u klitorisu, a to tam, kde se nervy mířící do něj setkávají s nervy u vnějšího otvoru močové trubice. Toto místo je pro ženu nejcitlivější, protože obsahuje velké množství nervových zakončení – a i pouhý tlak na ně způsobuje, že žena cítí příjemné pocity, které mohou při správné stimulaci vyústit až v orgasmus.

 

Slavný objevitel bodu G

Možná jste o muži jménem Ernst Gräfenberg nikdy neslyšeli, ale tento německý gynekolog udělal pro ženskou slast více než kdo jiný. Ve své studii nazvané „Role močové trubice v ženském orgasmu“ v roce 1981 odhalil, že se jeden až dva centimetry nad horním koncem vaginy (tedy tam, kde klitoris přechází v močovou trubici), přímo pod stydkou kostí, nachází bod, který reaguje tak neočekávaně jako žádné jiné místo na těle.

Tato erotogenní zóna, která po svém objeviteli nese název Gräfenbergův bod neboli bod G, dokáže ženám přinést nevídané vzrušení a zažijí díky ní prudké a silné pocity slasti.

 

Existuje nebo ne?

Od chvíle, kdy byl bod G objeven, pojmenován a odborně popsán, se vědci, lékaři i obyčejní lidé nepřestávají přít, jestli skutečně existuje nebo ne. Některé ženy jsou si jisté, že ho mají. Jiné tvrdí, že nic podobného nemají. A muži nevědí, protože to sami na sobě poznat nikdy nemohou.

 

Silný orgasmus a squirting

V běžných případech muži dosahují orgasmu při každém sexuálním styku. U žen toto pravidlo rozhodně neplatí a partner se musí velmi snažit, aby žena také dosáhla vrcholu blaha a nepovažovala styk jen za zdlouhavou nudu ve stylu šup sem, šup tam. Právě bod G, který může muž při zvolení správné polohy i při styku stimulovat, zapříčiní, že žena zažije něco tak neskutečného, že to bude chtít opakovat neustále.

Po stimulaci bodu G následuje obvykle velmi silný a intenzivní orgasmus. A u některých žen dosahuje takové nezkrotnosti, že je spojen s takzvaným squirtingem neboli ženskou ejakulací.

 

Několik souběžných orgasmů

Pokud je muž zkušený – nebo má dobře načtenou teorii, jak lze uspokojit ženu – může způsobit, že partnerka prožije během jediného styku několik orgasmů. A to nejen po sobě jdoucích, ale klidně i souběžných, což je pro muže něco ze říše snů. U žen to lze zařídit tak, že muž stimuluje vaginu na několika místech naráz, mimo jiné i v bodě G, takže partnerka je mu v tom okamžiku zcela oddána a její tělo začne pracovat mimo její vůli, načež ji přenese kamsi do snových výšin.

 

Co nezvládne muž, zařídí sexuální pomůcky

Pokud se ženy přestanou stydět a pořídí si některou ze široké nabídky sexuálních pomůcek, může dosáhnout i partnerský sex úplně jiné úrovně. Právě erotické hračky zaměřené na stimulaci bodu G mohou do vztahu vlít novou vášeň a oba partneři s nimi zažijí mnoho dosud netušených zážitků.

 

Nevzdávejte to a pátrejte

Nepovedlo se vám ještě nalézt u žádné z vašich partnerek onen pověstný bod G, takže si myslíte, že snad doopravdy neexistuje? To, jestli tam někde je, musíte zjistit sami – pomalým, intenzivním a vášní nabitým pátráním, které bude připomínat dobrodružnou cestu za pokladem.

Problém tkví obvykle v tom, že každá žena má svůj bod G jinak velký a ukrytý trochu jinde. Jeho hledání pomocí přesného odměřování pravítkem tedy rozhodně nefunguje a není na něm ani nic vášnivého. Ale nevzdávejte se – jednou ho společně najdete a pak zažijete něco, co vám dosud připadalo zcela nemyslitelné.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Nepropásněte novinky, akce a slevy!
Můžete se kdykoli odhlásit. Zasíláme jednou za 14 dní.
2022 © PánskýStyl.cz – Všechna práva vyhrazena. Design od OndrejDvorak.com
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz