• Štítky blogu

Potřebujete poradit?

Bc. Lenka Kotrlová, DiS
+420 731 292 460 (Po-Pá, 8-16 hod.)
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Životní styl
  4. I muži si zaslouží hýčkat – kde zažít nejlepší relax?
29.12.2022
Životní styl

I muži si zaslouží hýčkat – kde zažít nejlepší relax?

Mužským ideálem už rozhodně není zarostlý zálesák, který se myje jednou týdně a jedinou vůní, kterou používá, je aroma z pěny na holení. Moderní muži chtějí vypadat jinak a snaží se přiblížit svým novým idolům. Takže i v oblasti péče o vlastní vizáž a duši se mnohé změnilo. I muži chtějí být hýčkáni – jen trochu jinak než ženy.

 

Zdroj fotky: freepik.com

 

Mohlo by se zdát, že ženy to občas s péčí o sebe až přehánějí – věčné návštěvy kadeřnice, kosmetičky, manikérky, pedikérky, solné jeskyně, sauny či solária neberou konce. O penězích, které z vaší společné pokladničky létají rychlostí uragánu, nemluvě. Ale muži by tuto péči neměli hned s úšklebkem zavrhovat.

Každý občas potřebuje relaxovat, vypnout hlavu a užívat si, že se o něj někdo stará a dopřává jeho tělu to, co potřebuje. Zvlášť v dnešní době, kdy žijeme v poklusu a věčně něco nestíháme, je totiž čas na relaxování nesmírně důležitý.

 

Péče o sebe vám může zachránit život

Proč byste se měli jednou za čas zastavit a nechat ostatní, ať se o vás starají a ať si můžete aspoň na chvíli vydechnout? Je to důležité nejen pro vaši psychiku, ale i pro fyzické zdraví. Život ve spěchu, neustálý stres, starosti, strachy a nervozita, to vše může skončit nepěknými zdravotními problémy. I kvůli našemu zběsilému životnímu tempu a neschopnosti zvolnit a odpočívat trpí stále víc lidí srdečními problémy a podle odborníků nečekaně rychle přibývá i případů srdečního selhání, což už je velmi vážné a pro leckoho fatální.

A právě pro to, abyste předešli podobným krizovým zdravotním stavům, je třeba naučit se odpočívat. To, že si jdete někam zarelaxovat, neznamená, že jste zženštilý – je to naopak znamením toho, že víte, co vaše tělo potřebujete, a chcete mu občas ulevit, aby vám mohlo dál dobře sloužit.

 

Saunování by mělo být pravidlem

Sauna se pro většinu z nás stává občasným zpestřením. Ale její účinky na naše zdraví i psychiku jsou tak neuvěřitelné, že by se naopak měla stát spíš pravidelným zvykem a měli byste do ní chodit nejméně jednou týdně. Zvlášť od podzimu do jara je to důležité, protože díky saunování se zlepšuje imunita a organismus je odolnější vůči různým virovým nákazám. Zlepšuje se také cirkulace krve, tělo se prohřívá a může lépe regenerovat. Je navíc prokázáno, že pobyt v sauně uklidňuje a tlumí úzkosti i agresivitu, přičemž se do těla zároveň vyplavuje endorfin neboli hormon štěstí.

Saunování můžete navíc pojmout jako partnerskou aktivitu, případně tam chodit s přáteli. Uklidníte se, prohloubíte vzájemné vztahy a budete pak schopni dívat se i na zdánlivě neřešitelné problémy úplně jinak a s nadhledem.

 

Kosmetika může být i pro muže

U žen se kosmetika zdá být nutným pravidlem a mnohé se tváří, že by bez své kosmetičky vůbec nemohly žít.Muži se jim sice často posmívají, ale něco na tom bude. Kosmetičky totiž dokážou pečovat i o mužskou pleť. A pokud ve vyšším věku chcete vypadat mladistvě, mít svěží pokožku, netrápit se kožními problémy nebo nadbytkem vrásek, je právě péče kosmetičky ideální. Nemusíte k ní chodit každý měsíc, ale jednou za čas to neuškodí.

A nemusíte se stydět, v dnešní době se tato procedura stává naprosto normální. Navíc zjistíte, že když se vás dotýkají jemné ruce provoněné krémy, je to víc než příjemné. Můžete zavřít oči, zapomenout na všechny starosti a jen si užívat to, že se vás něžně dotýká jiná žena a doslova si vás hýčká. Příště už se k ní rozhodně budete těšit a sami na sobě poznáte, že vaše pleť je po jejím zásahu náhle úplně jiná a i pro vás příjemnější.

 

Wellness utuží vztah

Wellness patří k velmi oblíbeným způsobům, jak trávit společný čas s partnerkou. Ideální je, pokud ho spojíte i s pobytem v nějakém krásném rezortu, můžete si zajít na pivo či víno, na dokonalou večeři a nemusíte se vůbec o nic starat. I jen pouhý wellness víkend vám dokáže dobít energii a budete se zase cítit svěží a odhodlaný jít životem úspěšně dál.

Je přitom celkem jedno, jaké procedury si zvolíte – všechny jsou totiž určeny především k tomu, aby vám ulevily a daly vám poznat, že tady záleží jen a jen na vás. Bazén, vířivka, masáž, infrasauna nebo cokoliv jiného – to vše dokáže povzbudit tělo i ducha. A míst, kde tohle můžete zažít, existuje nespočet.

 

Pro panskystyl.cz napsala Jana Skálová

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Nepropásněte novinky, akce a slevy!
Můžete se kdykoli odhlásit. Zasíláme jednou za 14 dní.
2023 © PánskýStyl.cz – Všechna práva vyhrazena. Design od OndrejDvorak.com
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz