• Štítky blogu

Potřebujete poradit?

Bc. Lenka Kotrlová, DiS
+420 731 292 460 (Po-Pá, 8-16 hod.)
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Strašák pro chlapy
  4. Děsí vás impotence? 3 kroky, jak se jí vyhnout

Děsí vás impotence? 3 kroky, jak se jí vyhnout

Impotence – nejhorší noční můra všech mužů. Také vás děsí, že se to stane právě vám? Ale takzvaná erektilní dysfunkce vás vůbec nemusí postihnout, pokud budete vědět, jak se o své tělo správně starat. A je to v podstatě velmi jednoduché.

 

Zdroj fotky: freepik

 

 

Impotence je stav, kdy muži dělá obtíže dosáhnout erekce a tím je mu v podstatě znemožněn aktivní sexuální život. Naše tělo k tomuto stadiu obvykle dochází postupnou, přirozenou cestou, kdy se s impotencí nejčastěji setkávají senioři. Jenže tahle sexuální porucha se může začít projevovat už v mnohem dřívějším věku a podle některých průzkumů impotencí začínají trpět muži nad 40 let věku. Že se skutečně jedná o erektilní dysfunkci, zjistí podle toho, že při snaze o sexuální styk nejsou ve více než 50 % případů schopni dosáhnout erekce.

 

Prevencí proti impotenci

Řešit impotenci až ve chvíli, kdy se začne projevovat, je už skoro pozdě. I tak to ale není úplně nemožné a muži by se neměli ostýchat svěřit se se svým problémem odborníkovi. I když je to velmi intimní téma, tak specializovaní lékaři jsou tu právě od toho, aby podobné sexuální poruchy pomáhali léčit.

Často se používají léky podporující prokrvení penisu, pro okamžité dosažení erekce je možné aplikovat si injekce, případně se užívá proslavená Viagra. Zkrátka, pod dohledem lékařů nemusí ani impotence znamenat naprostý konec sexuálního života.

Ale mnohem lepší je zabránit jejímu nástupu ještě dřív než vás podobné potíže postihnou. Tedy zabývat se prevencí, abyste byli po všech stránkách fit do co nejvyššího věku.

 

Omezte kouření a alkohol

Všichni to dobře víme, odborníci i lékaři nás neustále varují, ale přesto si nedáme říct. Kouření a pití alkoholu patří k největším a nejrozšířenějším zlozvykům lidstva. Oba tyto nešvary si přitom na našem zdraví časem začnou vybírat svou daň. Kromě onemocnění plic a jater nám ale mohou hrozit i jiné, docela nečekané problémy. Například ten s impotencí.

Je prokázáno, že zhruba polovina alkoholiků se potýká s erektilní dysfunkcí. Pití velkého množství alkoholu utlumuje organismus, což znamená, že totéž se děje i s možností erekce a řada mužů po požití nadměrného množství zkrátka není schopna očekávaného výkonu.

S kouřením je to obdobné. Různé výzkumy už jednoznačně dokázaly, že kuřáci mají nižší hladinu testosteronu než nekuřáci. Tento mužský pohlavní hormon má mnoho funkcí, ale jednou z nejpodstatnější je, že pomáhá dosahovat erekce.

 

Vyřešte psychické problémy a únavu

Jistě už jste někdy zažili, že když jste v silném stresu, v intimní oblasti se vám nedaří tak jako jindy. Příčina přitom tkví ve vaší hlavě. Psychika je mocná čarodějka, a pokud jste ve stresu nebo v celkové psychické nepohodě, odrazí se to negativně na mnoha oblastech vašeho života – tu sexuální nevyjímaje. Ostatně, úplně stejně na naše tělo působí únava.

Abyste tedy dosahovali očekávaných výkonů a nenastávaly u vás problémy s erekcí, je potřeba „hodit se do klidu“. Pokud to sami nezvládáte, nebojte se požádat o pomoc psychologa nebo terapeuta, protože právě tito odborníci vám pomohou zbavit se té neskutečné tíže, která vás trápí.

S únavou je řešení o dost jednodušší – přestaňte se přepínat, dovolte si odpočívat, relaxujte. A hned se to projeví i jinde.

 

Změňte životní styl

Třetí bod, jak porazit (začínající) impotenci, je zcela očekávaný – změna životního stylu, přechod od nezdravého jídla a přejídání ke zdravějším variantám. Plus dostatečný a pravidelný pohyb. Pokud se budete hýbat a jíst zdravěji, pomůže vám to po všech stránkách a navíc se dostanete do kondice a budete pro ženy mnohem přitažlivější.

Pakliže se zdráháte přistoupit k tak drastické životní změně, protože jste prostě lenošiví a máte své nezdravé jídlo nade vše rádi, pokuste se na to jít trochu rafinovaněji, ať tělu alespoň něčím prospějete.

Zaměřit byste se měli zejména na dostatečný příjem všech potřebných minerálů a vitaminů. Pokud to nezvládnete ve stravě, kupte si nějaké multivitaminy v lékárně. I tento krok významně ovlivní schopnost dosahovat erekce, protože tělo rázem má vše, co potřebuje – a co mu možná kvůli vašemu nezdravému životnímu stylu dlouhodobě chybělo.

Vědci z Kalifornské univerzity v Irvine, zkoumající příčiny erektilní dysfunkce, dospěli také k závěru, že zlepšení nastává při dodržování přerušovaného půstu (tedy způsobu stravování, kdy si určíte některé dny v týdnu nebo i jen časy, kdy jíte a kdy naopak nejíte). Díky této metodě se údajně zlepšuje i stav prostaty, která mnoha mužům taktéž způsobuje trápení. A pouhá změna stravovacích návyků dokáže velmi rychle to, co často nezmůžou ani léky.

 

Pro panskystyl.cz napsala Jana Skálová

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Nepropásněte novinky, akce a slevy!
Můžete se kdykoli odhlásit. Zasíláme jednou za 14 dní.
2022 © PánskýStyl.cz – Všechna práva vyhrazena. Design od OndrejDvorak.com
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz